Social media

Japan I. (Sme tu!)

piatok 12. septembra 2014

Kde by som začala... Na začiatku Septembra som odletela (pripomínam prvý krát som letela, už len to je zaujímavosťou pre mňa:D) do Japonska na skoro 4 mesačnú prax. S kamarátkou sme sa na to tešili celé prázdniny odkedy sme sa na ňu prihlásili v škole. Všetko bolo fajn aj po prílete do Kagoshimi, a presťahovania sa do Kirishimi kde bývame a pracujeme, avšak zistili sme, že všetko je inak ako nám bolo povedané, ale o tom tu písať nebudem.

Japonsko je zvláštna krajina. Konkrétne tu v Kirishime je všetko písané japonsky, len ťažko tu nájdete niekoho kto vie anglicky a vie vám pomôcť, ale inak sú veľmi ochotní. Sú milí, usmievaví, ale vedia sa aj nahnevať a vy často ani neviete prečo, pretože sa celý čas usmievajú a vy si myslíte, že je všetko v poriadku. Jazdí sa tu po pravej strane, čo som sa dozvedela len pár dni pred odchodom sem. Majú tu kopu veľkého hnusného hmyzu a sú strašne nelogickí. Aspoň mne tak prídu:D Ale sú aj infantilní a to sa mne páči:D! A aby som nezabudla každý deň spotrebujú neskutočné množstvo plastov, či drevených paličiek, ktoré nerecyklujú...

Pracujeme 6 dní z týždňa, v reštaurácií s názvom Little Prague, kde sa ale podáva aj Japonské Shabu-Shabu. Tento týždeň sme mali náš prvý day off kedy sme mali viac času. Teda celý deň pre seba.

Konečne sme si boli zameniť peniaze a prejsť sa aj keď tu v Kirishime (nie sme v centre) toho nie je moc veľa, ale našli sme pekný park, navštívili free SPA pri letisku, nakúpili Japonské sladkosti a viac sa tu rozkukali.


3 komentáre on "Japan I. (Sme tu!)"
 1. Týjo, tak to budete mít obrovskou zkušenost :) Mám úplně stejný šortky jako ty
  veru-life.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Japonsko (in love) závidím ti :) a dúfam,že si Japonsko užiješ ;)
  PS: nepsravíš nejaké videjko ako más "Summer 2014" ale o Japonsku ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja verím v to, že tu ešte uvidím veľa vecí aj keď teraz veľa času trávim v práci:/
   Jasné, že bude! To som plánovala ešte predtým než som sem išla:))

   Odstrániť

Ďakujem za každý komentár:)