Social media

|TRAVEL| WARSZAWA

utorok 18. apríla 2017


Varšava nebude patriť medzi moje obľúbené miesta, kde by som sa rada vrátila, (asi nie nadarmo sa hovorí, že Krakov je krajší) ale nakoľko som tento výlet absolvovala s kamarátmi a priateľom budem naň mať pekné spomienky.
Najviac sa nám páčila asi najfotogenickejšia budova, ktorá patrila múzeu a robila nám spoločnosť každý deň, nakoľko sme boli ubytovaní neďaleko nej. Taktiež staré Varšavské mesto ponúka krásnu architektúru, útulné uličky a množstvo obchodov so suvenírmi. Rozhodne medzi must to see patri aj park Lazienki, ktorý je naozaj obrovský. Stretnúť tam môžete taktiež aj veveričky.

Vec čo som si tu zamilovala a závidím celému Poľsku je sieť šalaterií SaladStory, ktoré ponúkajú skutočne úžasné šaláty, wrapy, či zeleniné šťavy. 

Ubytovanie 
 • My sme boli ubytovaní v hosteli. Ak cestujete so skupinou a nepáči sa vám predstava nocovania s cudzími ľudmi, rozhodne ho odporúčam. 
 • Náš apartmán nás vyšiel asi 9€/noc osoba. Personál bol veľmi milý, taktiež priestory boli moderné a hostel mal skvelú polohu. Hneď pri hlavnej ceste bola budova múzea, niekoľko nákupných centier, metro a taktiež do centra či k iným pamiatkam sa dalo jednoducho dostať.
 •  Jedinou nevýhodou bolo to, že takmer vždy keď som sa išla sprchovať ovalila ma po chvíľke studena voda :D
Ako sa dostať do Varšavy?
 •  Možností je viacero, my sme využili PolskiBus z Bratislavy, nakoľko nás spiatočný lístok vyšiel iba 6€, avšak na úkor pohodlia, nakoľko cesta trvala asi 11 hodín, sedačky boli extrémne nepohodlné a po nastúpení do autobusu nás čakalo nemilé prekvapenie, keď sa 70% ľudí rozvalovalo po 2 sedačkách, tým pádom sme ich museli budiť aby sme si vôbec  mali kam sadnúť, plus nemôžem zabudnúť opomenúť, že v autobuse neboli ani záclony, stolíky, ani tá klasická priehradka na veci-no katastrofa :D, určite vám skôr odporúčam letieť z Bratislavy, ak vychytáte lacné letenky.


9 komentárov on "|TRAVEL| WARSZAWA"
 1. pekne fotky aj video, mňa láka v polsku skôr Krakow, verím že tá cesta musela byť uff náročná :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Krakow mám na pláne ešte tento rok, lebo veľa ľudí si ho naozaj pochvaľuje :)

   Odstrániť
 2. Krásné fotky a užitečný tipy. Cesta teda dlouhaa :D Do Krakova se chci podívat :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, náš cieľ bol Varšava len kvôli lacnej ceste, inak by som tiež volila skôr Krakov:D:)

   Odstrániť
 3. Nikdy jsem tam nebyla, ale urcite mam na seznamu :)

  CITC

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá to byť naozaj nádherné mesto:) A krásne fotky!:)

  Saja Frey Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bola som vo Varšave tento rok, šli sme letecky z BA a letenky boli fakt lacné. Bývali sme v hoteli Campanille blízko Centrálnej stanice. Veľmi sa mi toto mesto páčilo, všetko bolo tak mega veľké a aj keď tam nebolo až tak veľa historických pamiatok, o to viac mali záhrad a parkov. Dokonca sa v jednom veľkom parku konal aj koncert pod šírim nebom. Veľmi sa mi toto mesto páčilo.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár:)